materiály

Vzhľad každého produktu dopĺňajú kvalitné prírodné materiály. Všetky látky starostlivo vyberáme a nakupujeme v prirodzených odtieňoch. Bio bavlnu vo farbe ecru a hnedej. Prírodný ľan má sivo-hnedý odtieň. Výnimku tvorí tzv. popelín, ktorý je dodávaný bielený.

V snahe o zníženie ekologickej stopy zabezpečujeme samotný materiál od európskych výrobcov. Surový materiál na produkciu látok zadovážajú výrobcovia prevažne z Európy, Turecka, Indie, Tanzánie a Južnej Ameriky. Naši dodávatelia sú držiteľmi certifikátov GOTS, čím zabezpečujú najvyššie ekologické a etické štandardy. Chránia tak pracovníkov na farme, kontrolujú splnenie vhodných podmienok pri práci a dozerajú na zabezpečenie patričnej odmeny pracovníkov. Taktiež sú milší k životnému prostrediu, pretože bavlník pestujú ekologicky a vyhýbajú sa používaniu pesticídov a herbicídov.

Pri vypracovaní našich produktov dbáme aj na kvalitu použitej galantérie. Na šitie používame nite z organickej bavlny a gumičky z bio bavlny a prírodného kaučuku, všetko vyrobené v Európe. Samotný odev dotvárajú drevené alebo prírodné perleťové gombíky.